Seria: Ubongo
Autor: Grzegorz Rejchtman
Wydawnictwo: Egmont Polska
Data wydania: 31.08.2022
Wiek: 8+
Liczba graczy: 5-6 (UWAGA! - TO NIE JEST SAMODZIELNA GRA!)
Czas gry: 30 minut
Zabawa dla więcej niż 4 osób!
Klasyczna wersja gry "Ubongo" Grzegorza Rejchtmana to planszówkowy hit, który odniósł w ostatnich latach niebywały sukces. Zabawa w układanie kafelków na czas zyskała całe rzesze zwolenników, a gra zebrała same pozytywne oceny. Planszówka ta miała jednak od zawsze pewien mankament, który wielbiciele towarzyskich rozgrywek w szerszym gronie bardzo szybko wychwycili. Otóż podstawowa wersja gry została przewidziana dla maksymalnie 4 osób... Obecnie problem ten przestał istnieć - oto bowiem do naszych rąk trafia "Ubongo rozszerzenie dla 5-6 graczy", czyli coś, na co bardzo wielu z Was czekało :)
Na wstępie warto z całą mocą podkreślić jedną rzecz, a jest to konieczne po to, aby nikt nie poczuł się oszukany: TO NIE JEST SAMODZIELNA GRA!!! Proponowane rozszerzenie jest właśnie tym, na co wskazuje jego nazwa - ROZSZERZENIEM, a więc nie pogracie sobie zanadto (a właściwie w ogóle) bez podstawowej wersji gry. Pamiętajcie o tym, proszę i nie kupujcie tego dodatku, jeśli nie macie podstawowej wersji gry.
Co wprowadza omawiane rozszerzenie? Przede wszystkim dzięki niemu fani „Ubongo” będą mogli grać w większym gronie. Nowe
plansze zadań urozmaicą rozgrywkę, a dodatkowe klejnoty (purpurowe
ametysty), warte 5 punktów sprawią, że zwycięstwo będzie jeszcze bardziej
opłacalne.
Pudełko rozszerzenia zawiera:
- 18 plansz zadań (216 nowych łamigłówek)
- klocki dla 2 dodatkowych graczy
- klejnoty warte 5 punktów zwycięstwa
Dostajemy zatem nie tylko opcję rozszerzenia rozgrywki o maksymalnie dwóch graczy więcej, ale także dodatkowe klejnoty, które uatrakcyjnią rozgrywkę w jej podstawowej wersji. Super, że autor gry pomyślał o takim fajnym bonusie!
Sama rozgrywka wygląda oczywiście bez zmian. Gra polega na ułożeniu w jak najkrótszym czasie wylosowanych zestawów z wzorami-łamigłówkami, które wyobrażone są na kartach gry o różnym stopniu trudności. Do ich ułożenia służą nasze klocki/kafelki - musimy je tak dopasować do łamigłówki, aby została ona ułożona we wzór, który odpowiadać będzie temu z obrazka, który musimy odwzorować; obrazek łamigłówki musi zostać przez nas odwzorowany idealnie za pomocą tego, co mamy w ręku. Czas ma tutaj ogromne znaczenie, wygrywa bowiem ten, kto dokona tego najszybciej!
Gra pomyślana jest jako rodzinna rozrywka (można rzecz jasna grać też w gronie przyjaciół ;) ) oraz jako sposób na ciekawe spędzenie czasu - zastosowanie jest dowolne, a jego sednem jest kreatywne zaangażowanie naszych szarych komórek. I dużym plusem tego pomysłu jest to, co od zawsze stanowi o sile planszówek - nie ma tu konieczności odpalania telefonu, czy komputera.
"Ubongo" wymaga myślenia przestrzennego i bez wątpienia pozwala rozwijać naszą
wyobraźnię (i to nie tylko tę przestrzenną!). Czas przy grze mija
niesamowicie szybko i jest to naprawdę znakomita zabawa - i to tym
lepsza, że wspólna! Planszówka w stylu "Ubongo" to świetny pomysł na
spędzenie wieczoru lub popołudnia; dobra zabawa gwarantowana!
Polecam!
Dziękuję Egmont Polska za egzemplarz recenzencki.
#ubongoozszerzenie #ubongo #grzegorzrejchtman #egmont #egmontpolska #planszówki #grybezprądu #gramywplanszówki #graniełączy #graplanszowa #bookstagram #dladzieciidladorosłych #wspólnespędzanieczasu #pomysłnawieczór
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz