Strony

niedziela, 8 września 2024

Ubongo Junior - Grzegorz Rejchtman

Autor: Grzegorz Rejchtman
Wydawnictwo: Egmont Polska
Data wydania: 14.08.2024
Wiek: od 4 lat
Liczba graczy: 1-4
Czas gry: 20 minut


Ubongo w wersji dla najmłodszych!

Znana, ceniona i lubiona seria gier "Ubongo" już od dawna gości w wielu domach. W grę może w zasadzie grać każdy, nawet naprawdę mali gracze (niezależnie od dotychczasowych wersji gry zawsze wystarczyło lekko uprościć zasady i voila! - mógł zagrać absolutnie każdy!), jednak od niedawna mamy szansę na coś naprawdę ekstra dla najmłodszych: "Ubongo Junior" dedykowane specjalnie dla dzieci od 4 roku życia!


Gra pomyślana jest jako rodzinna rozrywka (można rzecz jasna grać też w gronie przyjaciół ;) ) oraz jako sposób na ciekawe spędzenie czasu - zastosowanie jest dowolne, a jego sednem jest kreatywne zaangażowanie naszych szarych komórek. I dużym plusem tego pomysłu jest to, co od zawsze stanowi o sile planszówek - nie ma tu konieczności odpalania telefonu, czy komputera.


W grę można zagrać samemu, lub w towarzystwie trzech osób. Każdy z graczy otrzymuje na początek zestaw ośmiu kafelków z wyobrażonymi na nich zwierzętami; mają one różne kształty, a my będziemy musieli używać ich mądrze, z refleksem i bazując na spostrzegawczości - od tej bowiem pory zaczyna się zabawa!


Gra polega na ułożeniu w jak najkrótszym czasie wylosowanych zestawów z wzorami-łamigłówkami, które wyobrażone są na kartach gry o różnym stopniu trudności. Do ich ułożenia służą nasze klocki - musimy je tak dopasować do łamigłówki, aby nie pozostały żadne białe pola. Nowa wersja charakteryzuje się pięknymi, dzikimi zwierzątkami na kafelkach. To zwierzaki będą tu bowiem głównymi bohaterami. Uwielbiają one spotykać się na sawannie i w dżungli. Jednak żeby spotkanie przebiegało w miłej atmosferze muszą zająć odpowiednie miejsca. Gracze jak najszybciej starają się więc umieścić zwierzęta w odpowiedni sposób na planszy, aby nie pozostały puste białe pola. Pierwszy gracz, któremu się to uda, krzyczy „Ubongo” i losuje kryształ z woreczka. Wygrywa gracz z najcenniejszą kolekcją kamieni.


Dwa poziomy trudności sprawiają, że zabawa jest niezwykle ekscytująca! Grę można połączyć z klasycznym „Ubongo” i grać jednocześnie w dużej grupie dorosłych i dzieci. Kafelki ze zwierzętami można także wykorzystać jako wzory do rysunków o tematyce dżungli lub tworzenia opowiadań i bajek.


A dlaczego warto zagrać w grę?:
- uczy nazw dzikich zwierząt 
- ćwiczy logiczne myślenie 
- uczy zdrowej rywalizacji 
- rozwija umiejętności logicznego myślenia 
- rozwija spostrzegawczość i motorykę małą.


"Ubongo Junior" wymaga myślenia przestrzennego i bez wątpienia pozwala rozwijać naszą wyobraźnię (i to nie tylko tę przestrzenną!). Czas przy grze mija niesamowicie szybko i jest to naprawdę znakomita zabawa - i to tym lepsza, że wspólna; pamiętajmy bowiem, że oznaczenie wieku to absolutnie żadna przeszkoda w tym, aby dzieci i dorośli zagrali w tę grę wspólnie! Planszówka w stylu "Ubongo" to świetny pomysł na spędzenie wieczoru lub popołudnia; dobra zabawa gwarantowana!


Więcej tutaj:
https://egmont.pl/Ubongo-Junior,83493894,p.html

Dziękuję Egmont Polska za egzemplarz recenzencki.

#ubongojunior #ubongo #grzegorzrejchtman #egmont #egmontpolska #planszówki #grybezprądu #gramywplanszówki #graniełączy #graplanszowa #bookstagram #dladzieciidladorosłych #wspólnespędzanieczasu #pomysłnawieczór












Brak komentarzy:

Prześlij komentarz