sobota, 13 maja 2017

"Ale wtopa! Jak zamieniać błędy w idee oraz inne porady z zakresu owocnego ponoszenia porażek" - Erik Kessels


Tytuł: Ale wtopa! Jak zamieniać błędy w idee oraz inne porady z zakresu owocnego ponoszenia porażek (tytuł oryginału: Failed it ! How to turn mistakes into ideas and other advice for successfully screwing up)
Autor: Erik Kessels
Wydawnictwo: Insignis
Data wydania: marzec 2017r.
Liczba stron: 168Porażki - każdy z nas je ponosi. Czy są jednak końcem świata? ... Niekoniecznie ;)

Ciężko jednoznacznie powiedzieć, czy to poradnik, czy humorystyczny "przewodnik po świecie porażek", ale ... książka jest naprawdę fajna. Chociaż jest o sprawach trudnych, to jednak jest pozytywna. Wszystko w myśl zasady, że z każdej złej rzeczy/sprawy/wydarzenia można wyciągnąć (i dla samego siebie i patrząc całkowicie obiektywnie) coś DOBREGO.

Mnóstwo ilustracji plus minimum tekstu przy maksymalnej ilości treści - tak można podsumować to, co znajdziemy wewnątrz "Ale wtopy!...". Całość to tak naprawdę mnóstwo haseł i krótkich, mocnych komunikatów, które mają do nas po prostu TRAFIĆ. Trafić i przekonać nas, że porażka/i to NIE KONIEC ŚWIATA. Że za rogiem może jeszcze czekać coś dobrego. Wiele przytoczonych przykładów wręcz klęsk znanych ludzi i efektów analizy tego, co im się przytrafiło pokazuje, że wszystko co powyżej napisałem może mieć sens. Wszystko jest kwestią nastawienia. Jeśli każde niepowodzenie zostanie odpowiednio zanalizowane, zrozumiane, a wnioski będą przez nas wyciągnięte - wszystko co "później"... ma szansę być dobrze... Aż przypomniał mi się pewien cytat ... "na końcu wszystko będzie dobrze; jeśli nie jest, to znaczy to, że to jeszcze nie jest koniec". Te słowa nie pochodzą z tej książki, ale... ujmują istotę jej przekazu. Trzeba tylko spróbować zrozumieć przyczyny porażek. Wyciągnąć wnioski. Myśleć pozytywnie. I iść do przodu... Proste?... Niekoniecznie... Ale to słuszna droga.

Książkę po prostu Wam polecam. Gorąco. To nie jest ideologiczne "pranie mózgu", lecz napisana z humorem, mądra książka o tym, że... wszyscy jesteśmy tylko ludźmi... i popełniamy błędy. Trzeba tylko spróbować zobaczyć w tych błędach kolejne szanse... Nie tylko po to, by błędów nie powtarzać. Również po to, by - wiem, zaleci patosem ;) ... - czasem lepiej... żyć... Jeszcze raz POLECAM.

Serdecznie dziękuję Wydawnictwu Insignis za egzemplarz recenzencki!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz