sobota, 14 stycznia 2017

"Dziki kot - psychopatyczny morderca" - Bill Watterson

Tytuł: Dziki kot - psychopatyczny morderca (tytuł oryginału: Homicidal psycho jungle cat : a Calvin and Hobbes collection)
Cykl: Calvin i Hobbes (tom 11)
Autor: Bill Watterson
Wydawnictwo: Egmont Polska
Data wydania: 2008r. (data przybliżona)
Liczba stron: 175
 
Prześmieszny ciąg dalszy przygód przesympatycznych bohaterów.
 
Calvin i Hobbes to znakomita seria, żal więc okropny, że miałem w rękach ostatni tom przygód tej dwójki... Przyznaję się bez bicia, że wcześniejsze tomy muszę w dużej mierze nadrobić, jednak szkoda trochę, że seria jest zamknięta i nic nowego się tutaj nie wydarzy...
 
Główni bohaterowie bawią, śmieszą i w stylu nie do podrobienia potrafią poprawić czytelnikowi humor. To znak firmowy tej serii. Przeznaczonej, jak się okazuje, nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych - poziom komiksu jest na tyle elastyczny, że bez trudu każdy odnajdzie w nim coś dla siebie (niezależnie od przedziału wiekowego). I bardzo fajnie - to cecha naprawdę dobrych komiksów.
 
Uwagę pod kątem technicznym zwraca bardzo ładna kreska i sam format komiksu - przyjemnie się czyta takie książeczkowe wydanie, naprawdę. Czepiać można by się tego, że jest w znakomitej większości czarno-biały, lecz nie jest to wcale mankament, więc mi osobiście ten fakt nie przeszkadzał.
 
Zachęcam do sięgnięcia po to cudo ;) "Dziki kot..." jest naprawdę godny uwagi i poświęconego czasu. Podobnie jak cala seria.
Polecam!
Serdecznie dziękuję Wydawnictwu Egmont Polska za udostępnienie niniejszej pozycji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz