poniedziałek, 26 września 2016

"Życie i czasy Stephena Kinga" - Lisa Rogak

Tytuł: Życie i czasy Stephena Kinga (tytuł oryginału: Haunted Heart: The Life and Times of Stephen King)
Autor: Lisa Rogak
Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 08.10.2014r.
Liczba stron: 400
 
Ogrom pracy włożonej przez autorkę w niniejszą biografię budzi autentyczny szacunek i podziw. Nie miałem jeszcze okazji przeczytać innych biografii Kinga (dość kiepsko ocenianych w wielu kręgach), więc nie mam porównania, ale "ŻYCIE I CZASY STEPHENA KINGA" TO KSIĄŻKA, KTÓRA POZOSTAWIA PO SOBIE WRAŻENIE, ŻE BIOGRAFIĘ MISTRZA TRUDNO BYŁOBY NAPISAĆ LEPIEJ. JESTEM PO LEKTURZE SYTY I ZADOWOLONY. TEGO WŁAŚNIE PO TAKIEJ KSIĄŻCE OCZEKIWAŁEM.

Lisa Rogak stworzyła arcyciekawą, pełną relacji, wspomnień, a przede wszystkim cytatów (zarówno Kinga jak i innych osób) lekturę, która usatysfakcjonuje chyba każdego fana tego pisarza. Pełno tu różnych punktów widzenia, opisów dzieciństwa, studiów, początków kariery, narkotykowo-alkoholowych odlotów, a także relacji na temat wypadku Mistrza z 1999 roku, filozofii pisania, źródeł inspiracji i spojrzenia na życie, którego można doświadczyć niemalże patrząc oczami samego Stephena Kinga. JEST TO KSIĄŻKA BOGATA I SĄDZĘ, ŻE BARDZO RZETELNIE DOPRACOWANA. Szkoda tylko, że doprowadzona w czasie rzeczywistym tylko do 2008 roku;) No ale to nie wina autorki, że polskie wydanie ukazało się w, bodajże, dopiero 6 lat po ukazaniu się oryginału w Stanach.

Reasumując, jest to niebywała gratka dla każdego fana Stephena Kinga. Który bowiem spośród Jego fanów nie chciałby dorwać w ręce porządnej biografii, która jest jednocześnie świetną książką? No właśnie:)

BEZDYSKUSYJNIE POLECAM:)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz