sobota, 11 marca 2017

"Nowe śledztwa Klary Schulz. Tajemnica Nathaniela" - Nadia Szagdaj


Tytuł: Nowe śledztwa Klary Schulz. Tajemnica Nathaniela
Cykl: Nowe śledztwa Klary Schulz
Autor: Nadia Szagdaj
Wydawnictwo: Bukowy Las
Data wydania: 17.02.2017r.
Liczba stron: 328Breslau pełne zbrodni

Ciekawy, a do tego naprawdę dobry kryminał. Może i przewidywalny w niektórych momentach, od pewnej chwili w zasadzie można tylko czekać na potwierdzenie własnych przypuszczeń poczynionych z poziomu czytelnika, ale... książka nic na tym nie traci. Wręcz przyjemnie się ją czyta. Stworzona przez autorkę intryga wciąga, popełnione zbrodnie skupiają uwagę na fabule, a główna bohaterka - trochę chcąc, a trochę wbrew własnej woli - zmierza ku rozwiązaniu... Niby proste i nieskomplikowane. Ale jednak, dzięki wykonaniu - bardzo dobre!

To taki trochę kryminał... obyczajowy. Główny wątek wzbogacają małe retrospekcje i autorefleksje głównej bohaterki nad sobą, swoim życiem... a Klara Schulz to nie jest bynajmniej aniołek. Akcja książki niby rozgrywa się na początku XX wieku, jednak Klara jest jakby żywcem wyjęta z dzisiejszych czasów, jest jak kobieta którą aż chce się poznać - może dlatego książka jest taka fajna? Być może :) ... Wszystkie te retrospekcje i wątki obyczajowe rzutują na wydarzenia w książce. Korzystnie, dodam od razu. A gdy ofiarą mordercy pada dobra znajoma Klary... wszystko nabiera nieco osobistego wymiaru. Pani Szagdaj świetnie to skonstruowała, zaplanowała i wykonała. Pomimo pewnych fabularnych oczywistości czytałem "Tajemnicę Nathaniela" z ciekawością do ostatnich stron. I... nie zawiodłem się. Końcówka bowiem, z nieco innych niż główny wątek powodów, zaskakuje kompletnie!, tworząc tym samym świetny punkt wyjścia do kolejnych książek z Klarą w roli głównej. Do książek, do których na pewno zajrzę. Na pewno!

Gorąco polecam. Ta książka to świetny pomysł na jedno bądź kilka popołudni i wieczorów. Nie wszystkie gusta pewnie będą tą pozycją zaspokojone, ale większości, tak myślę, powinno się podobać. Mi się osobiście podobało bardzo:)

Dziękuję Wydawnictwu Bukowy Las oraz Forever Young Books za egzemplarz do recenzji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz