wtorek, 6 czerwca 2017

"PSYgoda na czterech łapach. Diuna w Himalajach" - Agata Włodarczyk


Tytuł: PSYgoda na czterech łapach. Diuna w Himalajach
Autor: Agata Włodarczyk
Wydawnictwo: Bezdroża
Data wydania: 24.05.2017r.
Liczba stron: 144Psia przygoda na krańcu świata :)

Oto książka, którą napisał... pies :) A właściwie suczka o imieniu Diuna :) "PSYgoda..." okazała się hitem moich wieczornych sesji czytania na dobranoc Córeczce - kilka dni z rzędu brnęliśmy wraz z Diuną przez kolejne strony od himalajskich szczytów aż po źródła Gangesu. I była to bardzo fajna podróż :)

Książka to super pomysł na połączenie czegoś dla dzieci z opowieścią o podróżach. Azja jako taka jest szalenie barwna, różnorodna, ciekawa... Himalaje, takie można mieć wrażenie, stają się chyba z biegiem czasu coraz mniej dzikie i nieodkryte, a coraz bardziej jakby... skomercjalizowane (a szkoda, bo to właśnie ta dzikość, tajemnica i ogrom uświadamiający człowiekowi jego małe znaczenie w starciu z naturą zawsze były według mnie tym, co ciągnie ludzi w tamten rejon świata...). W tej książeczce się tego wcale nie czuje. I bardzo dobrze.

Diuna zabiera nas w podróż przez świat ludzi, zwyczajów, tajemniczych miejsc, pokazując piękno i grozę przyrody, a przy tym - jeśli tylko dziecko jest zainteresowane, a książka jest tak napisana, żeby tę ciekawość pobudzić - uczy wiele o świecie i o tym, że ma on różne oblicza. Super sprawa. Do tego mamy tu mnóstwo pięknych lustracji. Jednym słowem - coś w sam raz dla dzieci :)

Gorąco polecam.

Serdecznie dziękuję Wydawnictwu Bezdroża i całej Grupie Wydawniczej Helion za egzemplarz recenzencki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz