piątek, 4 listopada 2016

"Król Artur i rycerze okrągłego stołu" - Uriel Waldo Cutler

Tytuł: Król Artur i rycerze okrągłego stołu (tytuł oryginału: King Arthur and the knights of the round-table)
Autor: Uriel Waldo Cutler
Wydawnictwo: Tenten
Data wydania: 1991 (data przybliżona)
Liczba stron: 173
 
Jeszcze jedna książka z czasów dzieciństwa:) Nie jest to może najlepsza pod kątem merytorycznym pozycja traktująca o legendach arturiańskich, ale dla dzieciaka - którym byłem w trakcie lektury - książka ta była fantastycznym przeżyciem. Dla mnie była wspaniałą, zapierającą dech w piersiach przygodą i fascynującą opowieścią o rycerzach, czarodziejach i magii:)

Chyba każdy mały chłopiec prędzej czy później zetknie się z historią o Królu Arturze i szanse na to, że ją polubi, są raczej większe niż mniejsze. Który dziewięciolatek nie kocha bowiem zabaw w rycerzy, historii o rycerzach, a nieco później książek o rycerzach?:) "Król Artur i rycerze okrągłego stołu" jest z wielu względów lekturą, którą uważam za idealną dla żądnych przygód małych chłopców:) Zwłaszcza, jeśli ci mali chłopcy noszą papierowe zbroje i wymachują drewnianym mieczem:) (jak ja swego czasu:))

Książka ta jest bez wątpienia lekturą prostą, łatwą i przyjemną. Do tego wciąga, co również jest jej niewątpliwym plusem. A najważniejsze, że miło się do niej wraca:) - nawet jeśli przestało się już być dzieckiem:)       

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz