środa, 23 listopada 2016

"Strażnicy Sampo: Tiera" - Timo Parvela

Tytuł: Strażnicy Sampo: Miecz (tytuł oryginału: Tiera)
Cykl" Strażnicy Sampo (tom I)
Autor: Timo Parvela
Wydawnictwo: Kojro
Data wydania: październik 2015r. (data przybliżona)
Liczba stron: 255
 
Walka o ocalenie świata trwa... Kto zwycięży? Nastoletni Strażnicy Sampo, czy upiory rodem z fińskiej Kalevali?
 
Drugi tom trylogii opartej na motywach fińskiej mitologii trzyma poziom pierwszego. Historia staje się coraz bardziej ciekawa, skomplikowana... wciągająca. Nastoletni bohaterowie kontynuują rozpoczętą w pierwszym tomie wędrówkę stawiając czoła kolejnym przeciwnościom losu... Spotykając jednak na swojej drodze również sprzymierzeńców... W tym tytułowego Tierę. Kim jest? Tego nie zdradzę :) ... Warto dowiedzieć się tego samemu.
 
Muszę przyznać, że, pomimo młodzieżowego stylu, ten cykl mnie po prostu... URZEKŁ. Kocham wszelakie mitologie, a fińska, jak się okazuje, jest mi również bliska :) ... Wykorzystanie jej elementów na gruncie współczesności niczego im nie ujmuje. Wręcz przeciwnie - ciekawi i prowokuje do sięgnięcia po epos w oryginale.
 
Strasznie jestem ciekaw, jak się to wszystko skończy... W grze, oprócz nastoletnich bohaterów, mamy wciąż bowiem mitologiczne potwory, Panią Krainy Śmierci, legendarną władczynię Pohjoli, Krainy Północy... i los świata na szalach... Nie mogę się doczekać finału! :)
 
Polecam.
 
Serdecznie dziękuję Wydawnictwu Kojro za udostepnienie niniejszej książki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz