środa, 16 listopada 2016

"Zauroczenie" - Margit Sandemo

Tytuł: Zauroczenie (tytuł oryginału: Trollbunden)
Cykl: Saga o Ludziach Lodu (tom I)
Autor: Margit Sandemo
Wydawnictwo: NORDI-PRESS
Data wydania: 19.05.2015r.
Liczba stron: 237
 
Pierwszy z tomów monumentalnej sagi... Ciekawa rzecz... Momentami średnie czytadło, miejscami jednak dosyć ciekawe, owiane swoistym nimbem tajemnicy i przepełnione niepowtarzalnym klimatem mroźnej Północy, w której pod osłoną nocy, zimy i lodu dzieją się rzeczy dziwne, straszne, obrosłe legendą... Tego rodzaju książki najlepiej czyta się przed kominkiem - w głębokim fotelu i z kubkiem gorącej herbaty pod ręką.
 
Ludzie Lodu to główna oś, wokół której obraca się fabuła książki. To lud tajemniczy, skryty, posądzany - może i nie bez racji - o konszachty z siłami nieczystymi... Na skutek zbiegu okoliczności do społeczności tej trafia młoda dziewczyna, która (a jakże) staje się kołem zamachowym akcji w obliczu jej relacji z (oczywiście) groźnym, tajemniczym potomkiem jednego z rodów, który został dotknięty przekleństwem szatana... Co wyniknie z tej kombinacji nietrudno się domyślić;), lecz mimo to czyta się tę książkę z zaciekawieniem... nawet jeśli często przypomina poziom Harlequina (proszę w tym miejscu o wybaczenie wielbicieli wymienionych chwilę temu serii, lecz to porównanie pasuje według mnie najlepiej).
 
Ogólnie rzecz biorąc - sięgnę po kolejny tom. Z ciekawości. Nie jestem na chwilę obecną ani szczególnie oczarowany, ale też nie zniechęcony. Jestem umiarkowanie zaciekawiony. Więc sprawdzę, co wydarzy się tutaj dalej

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz