środa, 16 listopada 2016

"Lewa ręka Boga" - Paul Hoffman

Tytuł: Lewa ręka Boga (tytuł oryginału: The Left Hand of God)
Cykl: Lewa ręka Boga (tom I)
Autor: Paul Hoffman
Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 04.05.2011r.
Liczba stron: 448
 
Fantastyka to cudowna literacka kraina, która - pomimo dziesiątek i setek przeczytanych książek - wciąż potrafi zaskoczyć... "Lewa ręka Boga" to pozytywne zaskoczenie in plus na całej linii! Niesamowita opowieść o wierze, obłudzie, tyranii, miłości i przeznaczeniu - oto streszczenie tej książki w pigułce. Młody akolita Powieszonego Odkupiciela (tak, zgadza się, wariacja religijna o fanatycznym zgoła zabarwieniu to coś, o co w dużej mierze opiera się ta opowieść) na skutek zbiegu okoliczności opuszcza Sanktuarium i wyrusza w świat, który przyniesie mu... ucieczkę od przeznaczenia? No właśnie... to się okaże...
 
ŚWIETNA LEKTURA!
 
Książka jest mocna. Po prostu dobra. Bardzo dobra. Fanatyzm religijny miesza się tu z opowieścią o przeznaczeniu, ślepej wierze i o konflikcie rozgrywającym się na fabularnej scenie dziejowej od setek lat. Okrucieństwo i zepsucie widzimy na kartach powieści obok obrazów pełnych przyjaźni, miłości i dobra. Wszystkiemu ton nadaje jednak przeznaczenie i nieubłagana machina wojny religijnej, upominającej się o swych wybrańców, mających ponieść żagiew "prawdziwej wiary" ku obozom wrogów... Za wszelką cenę i w imię wszelkich koniecznych poświęceń. Ta opowieść ma moc. I potencjał. Ogromny potencjał, który w dużej mierze pierwszy tom cyklu wykorzystuje. Co bardzo mnie cieszy.
 
"Lewa ręka Boga" to z pewnością pozycja, obok której miłośnicy fantastyki nie powinni przejść obojętnie. Jest znakomita, dopracowana, wciągająca - po prostu godna polecenia!
Tak więc polecam:)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz