czwartek, 18 sierpnia 2016

"Egzamin dojrzałości" - Joelle Charbonneau

Tytuł: Egzamin dojrzałości (tytuł oryginału: Graduation Day)
Autor: Joelle Charbonneau
Wydawnictwo: Ya!
Data wydania: 03.06.2015r.
Liczba stron: 336

Ostatni tom, tak jak cały cykl zresztą, przeciętny... Bardzo przeciętny, przewidywalny, pełen według mnie totalnie sztucznie wykreowanych emocji, odtwórczy... Trylogia "Testy" nie wniosła sobą zbyt wiele w świat fantastyki (o ile w ogóle coś sobą wniosła...); to, niestety, tylko jeden z klonów historii napisanej na modłę "Igrzysk śmierci".

Nie czepiałbym się tej książki - naprawdę! - gdyby ta opowieść zakończyła się z jakimkolwiek przytupem. Niestety - nic takiego nie nastąpiło... Pozostaje tylko pytanie, kogo winić za to bardziej: autorkę za brak jakiegoś oryginalnego pomysłu, czy czasy, w których tego typu, do bólu odtwórcze, "sprawdzone" historie sprzedają się najlepiej... Doprawdy, nie wiem jak na to pytanie odpowiedzieć.

Zapewne znajdą się czytelnicy, którym ta opowieść przypadnie do gustu. Mnie bynajmniej ani nie przekonała, ani nie przypadła mi do gustu. Według mnie można sobie spokojnie całą tę trylogię darować - naprawdę, ominięcie tych książek na półce w księgarni nie grozi przegapieniem niczego istotnego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz