sobota, 20 sierpnia 2016

"Zaginiony symbol" - Dan Brown

Tytuł: Zaginiony symbol (tytuł oryginału: The Lost Symbol)
Autor: Dan Brown
Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 27.01.2010r.
Liczba stron: 624
 
Tym razem Brown zabiera nas w towarzystwie Roberta Langdona na poszukiwanie tajemnic masonów i ich potężnych sekretów mogących zmienić ludzkość. Jest jak zwykle ciekawie, akcja wciąga, tajemnice i kody mnożą się jak grzyby po deszczu, mroczny przeciwnik depcze po piętach... Powinno więc być dobrze, a jednak... jest w tym coś odtwórczego... to już nie ta moc co przy pierwszym spotkaniu z Brownem i Langdonem.

Fenomen Browna i Langdona trwa w najlepsze. "Zaginiony symbol" to kolejna świetnie przygotowana i napisana książka. Nie da się jednak uciec od twierdzeń, że jest w tym wszystkim pewien, znany już, schemat... Nie budzi on jeszcze w czytelniku irytacji, jednak, w pewnym momencie, przy którejś książce na podobny temat z rzędu, może do tego dojść... Choć nie życzę tego ani Brownowi, ani Langdonowi. Jednak takie ryzyko istnieje.

Póki co jest dobrze, więc tym się cieszmy. "Zaginiony symbol" to świetna książka. Masoni i ich sekrety od zawsze intrygowali ludzkość. Ta książka to świetna okazja by pójść tym tropem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz