sobota, 20 sierpnia 2016

"Inferno" - Dan Brown

Tytuł: Inferno (tytuł oryginału: Inferno)
Autor: Sonia Draga
Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 18.03.2014r.
Liczba stron: 688
 
Florencja, tajemnice, zagadki, śmiertelne zagrożenie dla ludzkości, Robert Langdon i kolejny wyścig z czasem... Wszystko to już znamy, wszystko to już gdzieś było w nieco innej formie... Nie sposób oprzeć się wrażeniu, że Dan Brown tworzy książki według tego samego schematu, zmieniając jedynie konwencję, temat, masę historyczno-sytuacyjnych szczegółów, a dana książka broni się tylko żywym odzorowaniem rzeczywistości i akcją. Tak jest właśnie w przypadku "Inferno".

Magia Browna działa, jednak z każdą książką coraz słabiej. Za bardzo to wszystko schematyczne, znane, w dużej mierze powtórzone w innych powieściach autora... Powieść broni się, jak już mówiłem, akcją i ogromem pracy włożonej przez autora w odwzorowanie realiów współczesnej Florencji, i kolejnego spisku, który grozi ludzkości zagładą. Coraz słabiej to działa jako całość z każdą kolejną książką... Coraz słabiej...

Fani Browna powinni być jednak zadowoleni. Nie mogę powiedzieć abym się do nich zaliczał (choć autora jak najbardziej doceniam), stąd surowe słowa. Ale i sprawiedliwa, moim zdaniem, ocena. Sześć gwiazdek pasuje w sam raz.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz