piątek, 11 stycznia 2019

Smerfy i Wioska Dziewczyn. Zdrada Jaskierki - Thierry Culliford, Luc Parthoens


Tytuł: Smerfy i Wioska Dziewczyn. Zdrada Jaskierki
Cykl: Smerfy i Wioska Dziewczyn (tom 2)
Autor: Thierry Culliford, Luc Parthoens 
Wydawnictwo: Egmont Polska
Data wydania: 21.11.2018r.
Liczba stron: 48


Dziewczęce Smerfy.

Przygody smerfów po nowemu. Smerfowe uniwersum w sposób nieunikniony się rozrasta, to już z całą pewnością nie są klasyczne Smerfy, ale... czy to źle? Im więcej bohaterów, tym czasem ciekawiej :)

Wioska Dziewczyn stała się już nieodłącznym elementem smerfowego świata. Jak co roku urządzane są w niej zawody, które wygrywa najsilniejsza z dziewczyn - Burza. Tym razem jednak w szranki staje także Osiłek, ktory nie zamierza przegrać. Ducha rywalizacji zakłócają problemy z wodospadem, z którego przestaje lecieć woda... Co odnajdą Smerfy podczas ekspedycji mającej na celu wyjaśnienie tej zagadki?

Smerfy się zmieniają, ale to w dalszym ciągu bardzo fajne opowieści o przyjaźni, zasadach, a także o tym co dobre i słuszne. Czasami jestem ciekaw, co by powiedział na zmiany w całym smerfowym uniwersum sam Peyo, ale jego syn Thierry wraz z pomocą innych rysowników radzi sobie całkiem nieźle. A zmiany są nieuniknione... Zwłaszcza w czasach, kiedy czytelnika i widza nieustanie trzeba przyciągnąć czymś nowym. Można na to wszystko kręcić nosem - bo to już naprawdę nie są klasyczne, dobrze znane Smerfy - ale, tak naprawdę, wcale nie jest źle :) 

Polecam!

Dziękuję Egmont Polska za egzemplarz recenzencki.Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza