wtorek, 2 kwietnia 2019

Orły nad Londynem. Z historii Dywizjonu 303 - Wojciech Widłak, Tomek Kozłowski


Tytuł: Orły nad Londynem. Z historii Dywizjonu 303
Seria: Czytam sobie (poziom 2)
Autor: Wojciech Widłak, Tomek Kozłowski
Wydawnictwo: Egmont Polska
Data wydania: 13.03.2019r.
Liczba stron: 48


Fakty dla dzieci.

Książeczka należy do drugiego poziomu serii "Czytam sobie", a więc - w ramach nauki czytania - przeznaczona jest dla dzieci, które coś niecoś już potrafią i przyszedł dla nich czas żeby zrobić kolejny krok. Tym razem czytana historia oparta jest na faktach.

Dywizjon 303 to według mnie fajny pomysł na książeczkę mającą za zadanie wspomóc umiejętności czytelnicze. Temat ciekawy (zwłaszcza dla małych chłopców), a do tego oparty na autentycznych faktach historycznych. Bardzo fajnie zabrano się za całość historii, Wojciech Widłak przedstawił bowiem trudną wojenną rzeczywistość Bitwy o Anglię bez drastycznych szczegółów, a jednak na tyle autentycznie, że całokształt jest strawny dla kilkuletniego dziecka (książeczka, dla przypomnienia, dedykowana jest dzieciom w wieku 5-7 lat).

Drugi poziom serii "Czytam sobie" to więcej tekstu niż poziomie pierwszym, dłuższe zdania, elementy dialogu plus ćwiczenia z sylabizowania. Dobra kontynuacja poziomu pierwszego - jak zawsze wszystko na dobrym merytorycznym z logopedycznego punktu widzenia poziomie. No i nie sposób nie wspomnieć o pięknych ilustracjach autorstwa Tomka Kozłowskiego :)

Dziękuję Egmont Polska za egzemplarz recenzencki.

Więcej na:Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza