poniedziałek, 31 grudnia 2018

"Cel. Odkryj, określ, osiągnij!" - Paulina Mechło, Aneta Rostkowska-Gerlach


Tytuł: Cel. Odkryj, określ, osiągnij!
Autor: Paulina Mechło, Aneta Rostkowska-Gerlach 
Wydawnictwo: Sensus
Data wydania: 10.07.2018r.
Liczba stron: 136


Jaki masz cel w życiu?

Bardzo fajna książka będąca połączeniem poradnika, książkowego dialogu z samym sobą i antystresa do pokolorowania ;) Nie znajdziemy tu podanych na tacy rozwiązań, ale raczej zachętę do tego, żeby ich poszukać - w nas samych.

Jeśli jest w tej książce jakaś porada, to w zasadzie tylko taka, żeby na chwilę zwolnić, zastanowić się nad sobą i ze sobą "porozmawiać". Trochę według szablonu przyjętego na kolejnych stronach, ale to dosyć ciekawe książkowe poprowadzenie za rękę ;) Mamy tu bowiem szereg pytań: z czyim zdaniem się liczymy?, co lubimy?, czego byśmy chcieli?, gdzie i w jakim miejscu chcemy być za x lat?, jakie są potrzebne ku temu środki i narzędzia?, co mamy w rękach dzisiaj i w jakim miejscu jesteśmy? - itd ;) Niby nic wielkiego i odkrywczego, ale trochę zmusza do refleksji. A mnóstwo pustego miejsca na zapiski prowokuje do wykonania małej pracy z samym sobą.

Poradniki spotykane na półkach w księgarniach najczęściej - pomimo całej użytecznej treści - każą zmieniać samego siebie według różnych schematów, które podaną są w zasadzie na tacy, jako pewne "gotowce". Siłą tej książki jest to, że tutaj jest inaczej. Schemat ewentualnych zmian ustalamy bowiem sami, pracując na kolejnych stronach z samym sobą. Miła odmiana ;)

W zasadzie każde następne słowo będzie w tej opinii niepotrzebne, bowiem to, co każdy z Was zapisze na kolejnych stronach tej książki i do jakich wniosków dojdzie, to indywidualna sprawa każdego czytelnika. Więc, na koniec, po prostu zachęcam :) - spróbujcie sięgnąć po tę książkę, to chyba nie będzie głupi pomysł. A na pewno będzie ciekawy :)

Dziękuję Wydawnictwu Sensus za egzemplarz recenzencki.
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza