sobota, 1 grudnia 2018

"Książka o mnie!" - Adam Frost, Sarah Ray


Tytuł: Książka o mnie! (tytuł oryginału: The Book of Me)
Autor: Adam Frost, Sarah Ray
Wydawnictwo: Bukowy Las
Data wydania: 19.09.2018r.
Liczba stron: 160


Coś dla dziecka - jednocześnie o dziecku ;)

Ciekawa książeczka - ni to tak do końca jeden wielki quiz, ni to trochę kwestionariusz osobowy dla dzieciaka, ni to rozrywkowy, pełen humoru "zabijacz czasu"... To wszystko powyższe po trochu. Najważniejsza jest dobra zabawa, a tej tutaj nie brakuje :)

"Książka o mnie"... Rzecz pomyślano tak, aby każda kolejna strona była jednocześnie czymś ciekawym, interesującym, a do tego czymś, co powie małemu czytelnikowi parę słów prawdy o nim samym. Bardzo fajnie połączono tutaj ze sobą wiele rzeczy, np. ciekawostki na temat interesujących miejsc na świecie z małym podpytaniem, gdzie czytelnik chciałby najbardziej pojechać na wakacje. W innym miejscu z kolei znajdziemy małą ankietę na temat wieku, który można sobie przemnożyć w skali miesięcy, dni, godzin, minut i sekund, a następnie odnieść swój wiek do kilku gatunków ze świata zwierząt ;)  Gdzie indziej zaś autor podpytuje o kilka rzeczy na temat dziadków, a na podstawie załączonej punktacji mały czytelnik dowie się, czy jego dziadkowie są typowi, przeciętni, czy w ogóle nieszablonowi. Takie oto rozrywki znajdziemy na kolejnych stronach :)

Dobra zabawa gwarantowana ;) Przynajmniej tak mi się wydaje, że każdy kilkulatek powinien być raczej zadowolony... ;) Nie wiem na ile to jest i było intencją autora, ale myślę, że tego typu książeczki bardzo fajnie mogą zachęcić do czytania jako takiego w ogóle. W końcu jeśli samemu przeczyta się (i uzupełni ;) ) taką właśnie "Książkę o mnie", to w teorii wzrasta szansa na to, że w niedalekiej przyszłości czytający sięgnie też po inne książki, jakiekolwiek by one nie były. Pocieszająca perspektywa ;)

Dziękuję Wydawnictwu Bukowy Las za egzemplarz recenzencki.Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza